سوالات متداول

سوالات متداول درمان ناباروری

انجام درمان ناباروری گاهی سخت و زمانبر خواهد بود و همیشه سوالات زیادی در ذهن افرادی که از این خدمات درمانی استفاده می کنند وجود دارد. در اینجا به برخی سوالات پر تکرار شما پاسخ میدهیم.

معمولا زنان و مردان به طور مساوی در ایجاد ناباروری نقش دارند . درصد کمی غیر از عامل زوجین در ناباروری نقش دارد.

زنان با افزایش سن امکان بارداری آنها کاهش می یابد. بهترین سن برای بارداری زنان از 20تا 30 سالگی می باشد. سنین بین 35 تا 50 سالگی روند کاهش امکان بارداری وجود دارد. کمترین درصد امکان بارداری در سن 40 تا 50 سالگی می باشد. احتمال ناباروری نیز در سنین بالای 35 سالگی در زنان می باشد که باعث مشکلات دیگری در جنین می شود .عوارض بارداری در سنین بالا در زنان باعث نواقض ژنتیکی نوزاد می شود.

زوج هایی که یک سال اقدام به باردارشدن کرده باشند اما باردار نشوند به آنها نابارور گفته می شود.

به طور کلی زوج‌هایی که پس از یک سال اقدام برای بارداری‌، باردار‌ نمی‌شوند در زمره‌ زوج های نابارور قرار می گیرند اما این دسته از زوج های که فرزند دارند در گروه ناباروری‌‌های ثانویه‌ تقسیم‌بندی‌ می‌شوند و باید بررسی‌ها برای آنها انجام شود.

 برخی علل ناباروری ثانویه  سزارین، عفونت‌هایی که ممکن است موجب بسته شدن لوله‌ها شود، میزان تخمک‌گذاری‌ و کیفیت اسپرم‌ در ناباروری‌ این افراد‌ مؤثر است‌.

سوالات متداول بخش فریز جنین

جهت اطلاع از تعداد جنین های فریز شده در این مرکز، 6 روز کاری بعد از عمل تخمک کشی می توانید با آزمایشگاه جنین شناسی داخلی (112-113) تماس بگیرید.

• اگر برای انتخاب جنسیت و سلامت اقدام کرده اید با بخش بیوپسی جنین داخلی (120) تماس بگیرید.

داشتن تاریخ عمل تخمک کشی ، تاریخ آخرین انتقال جنین و کد انجماد الزامی است.

کیفیت جنین ها پس از ذوب و در زمان کاشت به اطلاع بیمار خواهد رسید.

  •  

4 روز پس ار انتقال جنین ابتدا با آزمایشگاه جنین شناسی تماس بگیرید و از باقیمانده جنین خود مطلع شوید سپس می توانید دو هفته بعدبرای دریافت قرارداد جدید اقدام نمایید.

  • بله

در صورت تمایل به انتقال جنین های خود به این مرکز، ابتدا باید به مطب پزشک مربوطه مراجعه و در سیکل دارویی انتقال جنین قرار بگیرید و پس از مشخص شدن روز عمل انتقال جنین، جهت رزرو تانک حامل نیتروژن با بخش

” فریز جنین ” تماس گرفته و تاریخ رزرو را هماهنگ نمایید. توجه داشته باشید روزی که برای تحویل گرفتن تانک حامل مراجعه می نمایید، باید با هماهنگی مدیریت، هزینه ودیعه و اجاره تانک را پرداخت نموده و با رسید و پاسخ منفی آزمایش های HIV.HCV,HBS,VDRL  زوج و زوجه به بخش جنین شناسی مراجعه فرمایید.

روز بازگرداندن تانک باید پاسخ منفی تست کرونا PCR زوج و زوجه را به همراه داشته باشید.

هزینه فریز بسته به تعداد جنین و مواد مصرفی استفاده شده برای هربیمار متفاوت است و برای اطلاع از مبلغ دقیق حضورا با حسابداری مرکز تماس بگیرید.

برای تمدید قرارداد فریز پس از یکسال تنها هزینه نگهداری دریافت می گردد.

باید روز 12-14  دومین قاعدگی پس از تخمک کشی با در دست داشتن برگه قرارداد فریز به مطب پزشک مربوطه مراجعه فرمایید.  

فریز مجددبسته به کیفیت جنین پس از ذوب و رشد آن انجام می گردد.

بهتر است قبل از انقضا تاریخ قرارداد برای تمدید آن اقدام فرمایید ولی مهلت داده شده پس از انقضا، یک ماه است .

اما اگر سالهای متمادی از تاریخ قرارداد گذشته و برای تمدید مراجعه نکرده اید، ابتدا با بخش فریز سلولی تماس گرفته و با ارائه اطلاعاتی از قبیل کد انجماد، تاریخ تخمک کشی یا انتقال جنین ، شماره پرونده و…..از وجود جنین خود مطمئن شده و سپس نسبت به تمدید قرارداد فریز اقدام فرمایید.

یکی از زوجین و یا شخص مورد اعتماد ایشان با در دست داشتن کارت شناسایی بیمار و قرارداد قبلی می تواند اقدام به
بستن قرارداد و یا تمدید آن نماید.

تصمیم گیری در این امر به عهده جنین شناس بوده که با توجه به سن بیمار و کیفیت جنین اتخاذ می گردد.

در بازه زمانی دوهفته تا یک ماه پس از تاریخ تخمک کشی مراجعه فرمایید.

دلایل متفاوتی وجود دارد که تعداد جنین از تخمک کمتر است از جمله کیفیت تخمک ها ،قابل تزریق نبودن تمام تخمک ها و در برخی موارد کیفیت نمونه اسپرم نیز دخیل می باشد.

بسته به کیفیت جنین فریز  و ذوب ، شرایط بیمار و نظر پزشک در مورد سن جنین هنگام انتقال تصمیم گیری می شود.

اگر سوالی دارید از ما بپرسید

فرم ثبت سوالات شما

    به مشاوره نیاز دارید؟ با من صحبت کنید