آزمایشگاه تشخیص طبی

معرفی آزمایشگاه

آزمایشگاه تشخیص طبی مرکز درمان ناباروری شیراز یک مجموعه آزمایشگاهی بخش خصوصی در شیراز است که سال هاست در خدمت جامعه پزشکی و بیماران مراجعه کننده قرار گرفته.

این مجموعه آزمایشگاهی در محیطی ایمن با بهره گیری از بهترین تجهیزات آزمایشگاهی و بالینی مفتخر به ارئه خدماتی با بالاترین دقت و کیفیت به مراجعان عزیز می باشد.

حداکثر دقت

با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا برای اندازه گیری

پوشش بیمه ای

طرف قرارداد با کلیه بیمه های پایه ای و تکمیلی

خونگیری در منزل

انجام نمونه گیری در منزل توسط پزشک آزمایشگاه

بخش های مختلف آزمایشگاه تشخیص طبی

بیوشیمی

بخش بیوشیمی یکی از بخش های اصلی آزمایشگاه تشخیص طبی است که شامل سه بخش :

  • بیوشیمی خون 
  • بیوشیمی ادرار
  • بیوشیمی دیگر مایعات بدن 

می باشد. در این بخش مایعات بیولوژیکی بدن مانند ادرار ، مایعات مغذی ، مایعات نخاعی و پلاسما مورد بررسی قرار می گیرد.

هماتولوژی و انعقاد

شاخه ای از پزشکی که به مطالعه و تشخیص از بیماری های مربوط به بافت خون می پردازد. در این آزمایش های تعداد ، ساختمان ، عملکرد سلول های خونی ، ساختار شیمیایی پلاسما و عملکرد پلاکت و پروتئین هایی که در سیستم انعقادی دخالت دارند بررسی می شود.

هورمون شناسی

هورمون ها نقش مهمی در تنظیم عملکرد بدن به ویژه سیستم تولید مثل و میزان باروری دارند. مقدار هورمون های موجود در خون یکی از مولفه های برخی بیماری هاست.

با مراجعه فرد با آزمایشگاه تشخیص طبی با استفاده از ابزارها و روش های زیست شیمیایی میزان هورمون مورد نظر در نمونه خون گرفته شده از فرد اندازه گیری می شود.

امروزه نقش هورمون ها در وقوع بارداری و سلامت مادر بر کسی پوشیده نیست. و در بسیاری از موارد می توان از بروز عدم تعادل هورمونی جلوگیری کرد به طور کلی توجه به نقش هورمون مخصوصا در بارداری و فرزند آوری ضرورت زیادی برای زوجین دارد و همچنین بررسی سطوح هورمون در بسیاری از موارد می تواند مناسب ترین درمان برای ناباروری باشد.